پروژه اتوبوس عجیب و غول پیکر چینی به حال خود رها شده است

پروژه اتوبوس عجیب و غول پیکر چینی به حال خود رها شده است

اوایل امسال تصاویری از یک اتوبوس عجیب و غول پیکر در فضای مجازی دست به دست شد که موجبات حیرت مردم را فراهم کرده بود. این اتوبوس مرتفع که شباهت هایی با یک تونل داشت، مسیر خود را از بالای سر خودروهای در حال حرکت در خیابان ها طی می کرد.

اگرچه تصاویر مشاهده شده توسط شبیه سازهای کامپیوتری ساخته شده بود، اما طراح چینی این اتوبوس اواسط تابستان از نسخه واقعی آن تحت نام TEB-1 پرده برداشت.

این در حالی بود که گفته می شد نخستین آزمایش شهری اتوبوس مورد بحث تا پایان همان ماه در محدوده شمالی شهر کینگهوانگداو انجام می شود و در آینده نزدیک نیز به مرحله عملیاتی می رسد.

در اینجا لازم به ذکر است که طراحی اولیه این اتوبوس در سال 2010 انجام شد، اما پیشبرد پروژه برای مدت زیادی مسکوت ماند و دوباره در سال 2016 رونمایی گردید.

در حالی که که مردم نسخه واقعی آن را از نزدیک لمس کرده بودند و اضافه شدن آن به سامانه حمل و نقل عمومی شهرهای بزرگ و پرترافیک چین محتمل به نظر می رسید، امروز مراجع خبری چینی از متوقف شدن این پروژه خبر می دهند.

بنابر اخبار داخلی این کشور، نمونه اولیه اتوبوس 22 متری تولید شده، 2 ماه گذشته را در پارکینگ سپری کرده و بدون حرکت خاک خورده است.

گفته می شود کمپانی مسئول توسعه این سرویس جدید حمل و نقل عمومی از مشکلات گسترده مالی رنج می برد و شرکت «مدیریت سرمایه پکن»، به عنوان تنها سرمایه گذار این پروژه از تامین نیازهای TEB سر باز می زند.

با وجود سوالات و نگرانی های متعددی که در مورد نحوه به کارگیری این اتوبوس و همینطور ایمنی آن برای ترافیک شهری وجود داشت، یکی از جالب ترین پروژه های نوینی که می توانست تحولی در حمل و نقل جهانی ایجاد نماید، به نظر می رسد با شکست مواجه شده است.

The post appeared first on .

پروژه اتوبوس عجیب و غول پیکر چینی به حال خود رها شده است

For additional local action figures online visit connexionrepublic.
telefoonhoesjes