یک بمب همیشه همراه؛ مراحل تست باتری در کارخانه ال جی

یک بمب همیشه همراه؛ مراحل تست باتری در کارخانه ال جی

پس از فاجعه به بار آمده برای گلکسی نوت 7، کمپانی های سازنده موبایل بیش از پیش روی امنیت و تست باتری گجت های الکترونیکی متمرکز شده اند. ال جی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و اخیراً به رسانه های کره ای اجازه بازدید از کارخانه های تولید موبایل خود را داده که در آنجا تلفن های همراه تحت سخت ترین شکنجه ها قرار می گیرند.

بر اساس اعلام ال جی، این شرکت هم اکنون روزانه حدود پنجاه هزار جی 6 را روانه بازار می کند که در این میان ایمنی و قابل اعتماد بودن را به عنوان نخستین اولویت تک تک آنها قرار داده است.

گفتنی است ال جی علاوه بر تست های معمول نظیر آزمایش سقوط از ارتفاع روی فلز، فرش، چوب و غیره، باتری موبایل های G6 را نیز تحت بررسی های گوناگون قرار می دهد تا از عدم وجود نقص در آنها مطمئن شود. به گفته «کیم سونگ-وو» یکی از مهندسین ارشد LG، «باتری مانند یک بمب است. ما تست های مختلف را روی آنها انجام می دهیم تا حتی در صورت منفجر شدن نیز به کاربران آسیب نرسانند.»

لازم به ذکر است هدف از تست های انجام گرفته نه تنها بررسی احتمال انفجار در سخت ترین شرایط است بلکه کمپانی در نظر دارد تا آسیب های بعدی را نیز به حداقل مقدار ممکن برساند. از این رو زمانی که باتری درون آتش قرار داده می شود، لحظه انفجار آن به ثبت می رسد تا مشخص شود که تکه های جدا شده از آن به صورت غیر قابل کنترلی به اطراف پرتاب نشده و تنها حفره ای در باتری ایجاد شود.

علاوه بر آن ال جی در آزمایش های خود میخی را درون باتری فرو می کند تا متوجه شود در صورت گاز گرفته شدن گوشی توسط حیوانات خانگی چه اتفاقی برای آن رخ خواهد داد. در مرحله بعد باتری روی سکویی فلزی قرار گرفته و یک جسم 9 کیلوگرمی از ارتفاعی طولانی روی آن می افتد. چنانچه در این مرحله نیز باتری منفجر نشود نشان دهنده آن است که این محصول کاملاً مناسب جی 6 شماست.

شاید به خواندن این مطالب هم علاقه مند باشید:

The post appeared first on .

یک بمب همیشه همراه؛ مراحل تست باتری در کارخانه ال جی