گوگل ممکن است قابلیت Drag and Drop را به اندروید اضافه نماید

گوگل ممکن است قابلیت Drag and Drop را به اندروید اضافه نماید

پتنت ها همیشه وسایل خوبی بوده اند تا بدانیم که کمپانی های تکنولوژی در حال کار روی چه چیزی هستند. این در حالی است که بسیاری از این طرح ها توانایی تبدیل شدن به یک محصول تجاری را ندارند. همین موضوع نیز سبب می شود تا بسیاری از پتنت ها را تنها یک فرضیه به حساب آوریم.

با این حال گول پتنتی را تحت عنوان پشتیبانی اندروید از قابلیت کشیدن و رها کردن (Drag and Drop) ثبت کرده است. هماطنور که می دانید سیستم عامل اندروید از برخی عملیات «کشیدن و رها کردن» پشتیبانی می کند و به نظر می رسد که این پتنت بیشتر مربوط به گسترش آن باشد تا چیز دیگر.

با توجه به اسناد و مدارک منتشر شده، قابلیت کشیدن و رها کردن جدید اندروید روی تصاویر، متن ها، فایل ها و هرچیزی که فکرش را بکنید قابل اجرا است. علاوه بر این، ویژگی مذکور در اپلیکیشن های کاربردی دیگر نیز کار خواهد کرد.

به عنوان مثال قادر هستید با کشیدن روی نام یک رستوران در پیام رسان خود آن را در بخش جستجوی نقشه گوگل رها و بدین طریق دوستان خود را پیدا نمایید. با توجه به اطلاعات این اختراع ثبت شده، وقتی شروع به کشیدن چیزی بکنید، اندروید به شما اجازه می دهد بر اساس نوع آیتم انتخابی، اپلیکیشن مورد نیاز را نیز انتخاب نمایید.

به عنوان مثال در صورت کشیدن یک تصویر، اپلیکیشن های ویرایش تصاویر، پیام رسان ها و دیگر برنامه هایی که می توانند یک تصویر را به عنوان ورودی بپذیرند، برای انتخاب به شما پیشنهاد داده خواهند شد.

اضافه شدن چنین قابلیتی تا حد زیادی بهره وری تلفن های هوشمند را افزایش خواهد داد. در حال حاضر برای اضافه کردن یک شماره تلفن از اپلیکیشن مرورگر به اپلیکیشن شماره گیر خود باید روی شماره تلفن مذکور بکشید و سپس با لمس طولانی روی آن گزینه Copy را انتخاب کنید.

پس از گذر از این مرحله لازم است اپلیکیشن شماره گیر را باز کرده و با لمس طولانی روی بخش مربوط روی گزینه Paste ضربه بزنید. این در حالی است که با استفاده از تابع کشیدن و رها کردن تنها کافیست روی شماره مذکور بکشید و سپس آن را با یک حرکت ساده به اپلیکیشن شماره گیر خود منتقل نمایید.

با آن که ایده کشیدن و رها کردن در اندروید جذاب است اما پیاده سازی و یکپارچه کردن آن با این سیستم عامل کار چندان آسانی به نظر نمی رسد. این موضوع احتمالاً توسعه دهندگان را مجبور می کند تا اپلیکیشن های خود را با ویژگی های جدید به روز رسانی کنند. اگر کمپانی گوگل برای آوردن این ویژگی تصمیم قطعی بگیرد، باید گفت که تجربه کاربران از اندروید نیز دگرگون خواهد شد.

شاید به این مطالب نیز علاقه مند باشید:

The post appeared first on .

گوگل ممکن است قابلیت Drag and Drop را به اندروید اضافه نماید