پلیس فتا از سود تراکنش های بانکی دارای سهمی 2 درصدی است

پلیس فتا از سود تراکنش های بانکی دارای سهمی 2 درصدی است

ولی الله سیف که امروز به بازدید از پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا پرداخته بود، در حاشیه آن به مصوبه سال 95 مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت که تخصیص 2 درصد سود حاصل از تراکنش ها به تقویت زیرساخت های پلیس فتا امری قانونی است و باید محفوظ بماند.

رئیس کل بانک مرکزی در گفتگوهای خود اذعان داشته که عدم اجرایی شدن این بودجه تاکنون، مواجهه با مشکل اساسی نبود درآمد بوده که برای حل این مشکل می بایست راهکاری ارائه شود.

او در ادامه سخنانش عنوان کرد:

نظام بانکی از محل سپرده های مردم سرمایه گذاری بزرگی در حوزه خدمات بانکداری الکترونیک انجام داده، بنابراین طبیعی است استفاده کنندگان از این خدمات می بایست هزینه آن را نیز پرداخت کنند در حالی که این خدمات شامل هزینه سنگین نگهداری است.

سیف: «تخصیص 2 درصد سود حاصل از تراکنش ها به تقویت زیرساخت های پلیس فتا می بایست محفوظ بماند»

سیف همچنین در مورد ضرورت تقویت همکاری نظام بانکی و پلیس فتا بیان کرد که امیدوار است با توجه به تعاملات صورت گرفته، هسته های همکاری ایجاد شود که فضا را نسبت به قبل بهبود دهد.

رئیس کل بانک مرکزی در ادامه صحبت هایش به افزایش امنیت در عملیات های بانکی و پیشرفت های حاصل اشاره کرد و گفت:

ما سیستم بانکی و ساختار پلیس فتا را دو سازمان جدا از هم نمی دانیم بلکه با امکاناتی که در بانک مرکزی وجود دارد، می توان بسترهای لازم را جهت افزایش صحت عملیات در نظام بانکی و جلوگیری از سوء جریانات ایجاد کرد.

وی در پایان سخنانش هم به عدم برخورداری نظام بانکی از ابزارهای شناسایی جرم سخن گفت و اذعان داشت که امکانات پلیس فتا می تواند به دسترسی هرچه سریعتر نظام بانکی به برخی از اطلاعات کمک کند و در صورت دریافت گزارش وقوع جرم، بانک مرکزی به سرعت عکس العمل نشان می دهد.

The post appeared first on .

پلیس فتا از سود تراکنش های بانکی دارای سهمی 2 درصدی است