معرفی اپ Blue Light Filter؛ محافظ چشمان شما هنگام مطالعه در تاریکی شب

معرفی اپ Blue Light Filter؛ محافظ چشمان شما هنگام مطالعه در تاریکی شب

تا کنون در دیجیاتو بارها از تأثیرات مخرب نور آبی ساطع شده از نمایشگر گجت ها گفته ایم؛ نوری که می تواند در اثر برخورد با چشم انسان در تاریکی شب، در روند خواب ایجاد اختلال کند و حتی در دراز مدت عوارض غیر قابل برگشتی داشته باشد.

خوشبختانه برای کاهش این اثرات زیان بار اپلیکیشن هایی طراحی شده اند که می توانند با اعمال یک فیلتر رنگی روی نمایشگر، از شدت نور آبی بکاهند و به همین طریق از چشمان شما محافظت کنند، خصوصا برای مواقعی که پیش از خواب مشغول کار با موبایل یا تبلت تان هستید.

Blue Light Filter برای انجام این وظیفه ساده اما بسیار مهم و ارزشمند طراحی شده. با نصب این اپلیکیشن اندرویدی می توانید مطمئن باشید که بعد از مطالعه در تاریکی نه خوابتان به هم می ریزد و نه فشار زیادی به چشم هایتان وارد می شود.

Blue Light Filter با چهار فیلتر رنگی متفاوت تلاش می کند تا میزان نور آبی ساطع شده از نمایشگر را به حداقل برساند. فیلترها شامل فیلتر نور شمع، غروب آفتاب، لامپ و طلوع آفتاب هستند که هر کدام تم رنگی مختص به خود را دارند.

فیلتر نور شمع با تم رنگی قرمز-نارنجی تقریبا سنگین ترین فیلتر اپلیکیشن محسوب می شود و احتمالا برای تاریکی های غلیظ کاربرد بیشتری دارد. اما اگر در اطراف تان نور ضعیفی دارید یا هنگام گرگ و میش هوا مشغول مطالعه هستید، شاید فیلترهای لامپ و Sunlight بیشتر به کارتان بیایند.

هر کدام از این چهار فیلتر از نظر شدت هم قابل تنظیم هستند تا بسته به تاریکی بتوانید درصد آن ها را بالا و پایین ببرید. خوشبختانه ویجت کنترل این فیلترها هم به طور دائم در نوار ابزار اندروید حاضر است تا راحت ترین دسترسی به آن را داشته باشید.

اما Blue Light Filter در نسخه های قبلی دارای تایمری برای فعال شدن اتوماتیک هم بود که ظاهرا در نسخه جدید اپ حذف شده. اگر چه این را باید از نقاط ضعف اپلیکیشن بدانیم، اما اگر از آن دسته افرادی باشید که دوست دارند کارها را به طور دستی انجام بدهند، احتمالا شکایتی از این موضوع نخواهید داشت.

Blue Light Filter رایگان است و می توانید همین حالا از گوگل پلی دانلودش کنید.

Blue Light Filter - Night Mode
  • Blue Light Filter – Night Mode
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Leap Fitness Group
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: 6.7 مگابایت
  • دانلود:
در بخش اپلیکیشن های دیجیاتو بخوانید:

The post appeared first on .

معرفی اپ Blue Light Filter؛ محافظ چشمان شما هنگام مطالعه در تاریکی شب