مرورگر مفهومی «اپرا نئون» معرفی شد

مرورگر مفهومی «اپرا نئون» معرفی شد

اپرا امروز نخستین مرورگر مفهومی خود به نام اپرا نئون را معرفی کرد. نئون که براساس همان موتور مرورگر استاندارد اپرا ساخته شده است با هدف تاکید روی محتوا طراحی گردیده.

اپرا نئون رابط کاربری جدیدی دارد که در برگیرنده یک صفحه استارت است و از تصویر بک گراند دسکتاپ کاربران ساخته می شود. این نسخه همچنین بخش های دیگری شامل ساید بار با پلیر موزیک، گالری تصاویر و دانلود منیجر دارد. تب بار تصویری نئون نیز امکان تغییر دادن تب ها را فراهم می کند و نشان میدهد که کدامیک از آن فعال است.

علاوه بر این، یک سیستم هوشمند داخلی هم برای اپرا نئون در نظر گرفته شده است که کار مدیریت تب ها را بر عهده دارد و مواردی که بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار می گیرند را در بالا نمایش می دهد و تب هایی که کمتر به کارتان می آیند را در بخش انتهایی اش.

یک آپشن ویدیویی پاپ آپ نیز برای این مرورگر طراحی شده است که به کاربران امکان می دهد در زمان مشاهده صفحات دیگر به تماشای ویدیو بنشینند.

گالری این مرورگر نیز قابلیت ویژه ای دارد که به کاربران امکان گرفتن اسکرین شات و کپی صفحات وب را می دهد تا در صورت نیاز در زمان های آتی از آنها استفاده نمایند.

به لطف مد تقسیم صفحه نمایش نیز که برای نئون در نظر گرفته شده کاربران امکان مشاهده صفحات در کنار یکدیگر را خواهند داشت.

در نظر داشته باشید که نئون قرار نیست جایگزین نسخه استاندارد اپرا شود بلکه برخی از امکاناتش در آینده به آن اضافه گردند. علاوه بر این از آن برای کاربران ویندوز و مک فراهم خواهد بود.

The post appeared first on .

مرورگر مفهومی «اپرا نئون» معرفی شد