مدیر اکس باکس می گوید که کنسول دستی مایکروسافت در گذشته طراحی شده بود

مدیر اکس باکس می گوید که کنسول دستی مایکروسافت در گذشته طراحی شده بود

اخیرا فیل اسپنسر، مدیر اکس باکس مایکروسافت، مصاحبه ای با وبسایت  انجام داده و درباره آینده برند اکس باکس صحبت کرده است. اما در این مصاحبه، اسپنسر به یک نکته جالب هم اشاره کرده و از تلاش مایکروسافت برای طراحی یک کنسول دستی در گذشته، سخن به میان آورده است.

مدیر اکس باکس در گفتگو با Gamasutra، اعلام کرد که در گذشته مایکروسافت به طور تقریبی کنسول دستی اکس باکس یا چیزی شبیه به آن را طراحی کرده بود. او همچنین به این موضوع اشاره کرد که در اتاق فکرشان سناریوهای مختلفی را برای آینده اکس باکس در نظر می گیرند و به آن ها فکر می کنند.

علاوه بر این، اسپنسر در میان صحبت هایش به تمجید از نینتندو سوییچ پرداخت و از نوآوری جذاب ژاپنی ها گفت.

به نظرم نینتندو با استفاده از ایده توسعه پلتفرمی همراه، کار جالبی کرده است. آن ها با خود گفته اند سوییچ قرار است کنسولی باشد که بتوان همه جا آن را با خود بُرد. این ایده بسیار جذابی است. نینتندو همیشه کارهای جالبی انجام می دهد. آن ها نمایشگر دوم را با Wii U معرفی کردند و بازی های حرکتی را با Wii به اتاق های خانه هایمان آوردند. من عاشق نوآوری هایشان هستم.

اشاره اسپنسر به کنسول دستی ناکام مایکروسافت می تواند در نوع خود جالب باشد. چرا که هر دو رقیب ردموندی ها در حال حاضر کنسول های دستی خودشان را دارند و مایکروسافت تا کنون تصمیمی برای وارد شدن به این حوزه اتخاذ نکرده است.

باید دید که پس از موفقیت های چشم گیر این کنسول ها، خصوصا سوییچ، آیا مایکروسافت هم به توسعه یک کنسول دستی علاقه پیدا می کند یا نه؟

The post appeared first on .

مدیر اکس باکس می گوید که کنسول دستی مایکروسافت در گذشته طراحی شده بود