ضرر چند صد میلیون دلاری فولکس واگن در پی حکم تازه دادگاه

ضرر چند صد میلیون دلاری فولکس واگن در پی حکم تازه دادگاه

ظاهرا قرار است قضیه تقلب زیست محیطی خیلی گران تر از تخمین های اولیه برای فولکس واگن تمام شود. قرار است که این خودروساز وسایل نقلیه خود را که به موتور دیزل ۳ لیتری اش مجهز می باشند را یا بازخرید کند و یا تعمیر نماید.

گروه فولکس واگن ظاهرا با مسولان فدرال آمریکا پیرامون پیشرانه های دیزل ۳ لیتری خود  به این توافق رسیده است که آنگونه که خبرگزاری رویترز از دو منبع مستقل تایید نموده، حدود ۲۰ هزار خودروی قدیمی تر با این پیشرانه را از مشتریان بازخرید نماید و ۶۰ هزار نمونه جدید تر را تعمیر نماید.

دادگاه مسول رسیدگی کننده به این پرونده کنفرانسی را در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۱۶ (۹ آذر) ترتیب داده تا در آن بیشتر به بحث پیرامون این پرونده بپردازد. به دستور دادگاه هرگونه توضیح بیشتر پیرامون این پرونده ممنوع اعلام شده است.

پیشرانه دیزلی ۳ لیتری که به پیکره انواع مختلفی از آئودی، پورشه و فولکس واگن ها جان می دهد ، در دلش سیستمی غیر اظهار شده دارد که از ایجاد آلودگی فرای حدود قانونی خوددرای می کند. این سیستم آن قدر ها هم در مقایسه با سیستم موجود در موتورهای ۲ لیتری این خودروساز متقلبانه و شیادانه نیست.

به هرحال به هرشکلی اجرا شود ارزان نخواهد بود. به نظر می رسد که در حدود ۱۰ میلیارد دلار انجام این فرآیند تنها برای مدل های ۲ لیتری برای این کمپانی ضرر خواهد داشت.

حال با احتساب این موضوع که خودروهای با پیشرانه ۳ لیتری به مراتب گران تر نیز هستند. پیشرانه ۳ لیتری V6 TDI این خودروساز در انواع مختلفی از خودروهای شاسی بلند لوکس این کمپانی حضور دارد. بنابراین با اینکه تنها ۸۰ هزار دستگاه از این خودروها نیازمند اقدام هستند ولی به دلیل گران تر بودن خود خودروها هزینه ها نیز به مراتب بیشتر خواهند بود.

The post appeared first on .

ضرر چند صد میلیون دلاری فولکس واگن در پی حکم تازه دادگاه

نصب تلگرام فارسی