سرمایه گذاری 75 میلیون دلاری سامسونگ روی استارتاپ توسعه دهنده دستیار صوتی

سرمایه گذاری 75 میلیون دلاری سامسونگ روی استارتاپ توسعه دهنده دستیار صوتی

مدتی پیش بود که تایید شد موبایل گلکسی اس 8 سامسونگ، به همراه دستیار صوتی جدیدی به نام «بیکسبی» به دست مشتریان خواهد رسید؛ دستیاری صوتی که بر نرم افزار تولید شده از سوی Viv Labs -توسعه دهندگانی که پیش تر روی سیری اپل کار کرده بودند و حالا از زیرمجموعه های سامسونگ به شمار می روند- مبتنی خواهد بود.

حالا در گزارش های تازه، آمده که سامسونگ به سرمایه گذاری روی تکنولوژی تشخیص صدا ادامه می دهد و به همراه چند سرمایه گذار دیگر، رقمی بالغ بر 75 میلیون دلار را در اختیار استارتاپ SoundHound قرار داده تا به ساخت دستیار صوتی Hound ادامه دهد. در صورتی که اخبار مربوط به دستیارهای صوتی را دنبال نکرده اید، دستیار صوتی Hound هنگام معرفی با چند تیزر ویدیویی، با قابلیت هایی نظیر تشخیص سوالات پیچیده و دنبال کردن جهت مکالمات، توجه بسیاری را به خود جلب کرد.

با این حال، هنگامی که نسخه بتای Hound روی پلی استور در دسترس قرار گرفت، آنطور که انتظار می رفت تحسین برانگیز نبود اما کماکان دستیار صوتی قابل قبولی به شمار می رفت. البته گوگل بعداً با توسعه دستیار خود، کاری کرد که بسیاری از مردم Hound را به دست فراموشی بسپارند.

اما این مسائل سبب نشده تا SoundHound از توسعه دستیار مبتنی بر هوش مصنوعی خود دست بکشد. این شرکت قصد دارد با استفاده از برنامه ای به نام Houndify، امکان قرار دادن دستیار صوتی خود در اتومبیل ها، اسپیکرهای هوشمند و تلویزیون های هوشمند را برای تولیدکنندگان سخت افزار فراهم آورد. و این دقیقا همان برنامه ای است که سامسونگ و دیگر سرمایه گذاران، مبلغ 75 میلیون دلار را صرف حمایت از آن کرده اند.

The post appeared first on .

سرمایه گذاری 75 میلیون دلاری سامسونگ روی استارتاپ توسعه دهنده دستیار صوتی