در جستجوی نور: بازی Sunless Skies ایده‌های نسخه‌ی قبل را گسترش خواهد داد

در جستجوی نور: بازی Sunless Skies ایده‌های نسخه‌ی قبل را گسترش خواهد داد

سال گذشته اعضای استودیو Failbetter Games بازی موفق خود با نام Sunless Sea را در اختیار بازی‌دوستان قرار دادند که بسیار مورد توجه آن‌ها قرار گرفت. حال آن‌ها در پی ساخت دنباله‌ای برای این بازی هستند که با نام Sunless Skies شناخته می‌شود.

گیم‌پلی بازی Sunless Skies از همان الگوی آشنای بازی Sunless Sea پیروی می‌کند و تمرکز اصلی آن بر کاوش و سیر و سیاحت سرزمین‌های دور و نزدیک توسط گیمرها قرار خواهد داشت. ضمن این‌که ساختار روگ‌لایک این بازی (که مبتنی بر به تصویر کشیدن محیط‌های تصادفی خواهد بود) همراه با برخورداری گیم‌پلی آن از ویژگی‌های نقش‌آفرینی نیز از جمله دیگر تشابهات ساختار این بازی با نسخه‌ی پیش از خود یعنی بازی Sunless Sea به شمار می‌رود.

در بازی Sunless Skies شما همچنان شهر رو به زوال لندن را به عنوان مقر اصلی استقرار خود تحت اختیار دارید و برای یافتن افق‌های تازه‌ای از زندگی، ناگزیر به سفر در دل اقیانوس بی‌پایان و کشف سرزمین‌های جدید خواهید بود. بنابر تایید سازندگان بازی Sunless Skies (که در حال حاضر مراحل پیش‌تولید خود را سپری می‌کند) تلاش اصلی آن‌ها در زمینه‌ی طراحی این بازی بر این است تا با بهبود مکانیزم‌های موجود در بازی Sunless Sea تجربه‌ای بهتر و متنوع‌تر را برای گیمرها به ارمغان بیاورند و با طراحی بندرگاه‌های جدید در دل دنیای این اثر روند تکراری سفر به سرزمین‌های دور و بازگشت به لندن در نسخه‌ی قبل را به روندی متنوع و در عین حال مختصر در نسخه‌ی جدید تبدیل سازند.

اگرچه هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار این بازی از سوی سازندگان آن اعلام نشده است، اما بنابر تایید آن‌ها مقصد اصلی بازی Sunless Skies نیز همانند بازی Sunless Sea پلتفرم PC و سه سیستم‌عامل ویندوز، مک و لینوکس خواهد بود. باید دید که بازی Sunless Skies در نهایت تا چه اندازه خواهد توانست به ارتقای مکانیزم‌های ‌گیم‌پلی بازی Sunless Sea بپردازد و تجربه‌ای بهتر از نسخه‌ی قبل را در اختیار بازی‌دوستان قرار دهد.

نوشته اولین بار در پدیدار شد.

در جستجوی نور: بازی Sunless Skies ایده‌های نسخه‌ی قبل را گسترش خواهد داد