تیم کوک پس از دریافت مدرک افتخاری، بار دیگر سیاست های ترامپ را به چالش کشید

تیم کوک پس از دریافت مدرک افتخاری، بار دیگر سیاست های ترامپ را به چالش کشید

تیم کوک، امروز موفق به دریافت مدرک افتخاری از دانشگاه گلاسگو اسکاتلند شد. پس از مراسمی مخصوص برای وی، کوک به همراه جمعی از اساتید و دانشجویان این دانشگاه به گفتگو نشستند و مدیرعامل اپل به پرسش برخی از دانشجویان پاسخ داد.

آموزش کدنویسی به کودکان، اقدامات جنجال برانگیز ترامپ و آینده کمپانی اپل از مباحث پر صحبت در این نشست اختصاصی بودند. کوک در پاسخ به سوالی در مورد فعالیت های غیر تجاری اپل گفت این شرکت و یا وی، زمانی وارد عمل می شوند که نسبت به آن دانش عمیق و یا نقطه نگاهی قوی داشته باشند.

او بر این مسئله تاکید کرد که اپل یک شرکت سیاسی نیست و نمی تواند تمرکزی روی مسائل سیاسی بگذارد اما در برابر جریان های تاثیر گذار سکوت نخواهد کرد چرا که اگر ساکت باشند، یعنی با آن همراه شده اند. اپل بر اساس تنوع نژادی بنا شده و از این منظر آن ها نمی توانند ساکت باشند.

کوک در این نشست از تاثیری که استیو جابز روی زندگی وی گذاشته صحبت کرد و گفت او بزرگ ترین تاثیر را بر وی داشته است: «برای اولین بار، مدیرعاملی را ملاقات کردم که کاملا روی یک مورد متمرکز بود: ساختن محصولات عالی. او تمرکزی داشت که مثل دیگران نبود. فکر او بسیار خالص بود. او نمی خواست ثروتش را بیشتر کند یا هر کار دیگری. او واقعا آنچه که ما روی آن کار می کردیم و نتیجه ای که حاصل می شد را درک می کرد و از هم جدا می دید.»

دوست و همکاری قدیمی جابز، در مورد زندگی شخصی او هم گفت جابز برای متمرکز بودن، فرامین خاصی را پیروی می کرد: خانواده اش، اپل، پیکسار و چیزهای کوچک دیگر.

قطعا یکی دیگر از مسائل مورد بحث، قلم استایلوس بوده. وقتی از وی در مورد اپل پنسل پرسیده شد، کوک جواب داد: «حقیقت این است که استیو از استایلوس ها واقعا متنفر بود اما اگر شما نگاهی به اپل پنسل بیاندازید، می بینید که فراتر از یک استایلوس است که قبلا وجود داشته.»

او یک بار دیگر تایید کرد که از قانون ضد مهاجرت ترامپ حمایت نمی کند و نامه ای که چندی پیش برای کارکنانش فرستاده بود را به بیانی دیگر در این جلسه به دانشجویان گفت. البته، اپل تنها شرکتی نبود که در راستای این سیاست، اقدام کرده.

جمعه هفته گذشته، یک قاضی واشنگتنی با حمایت نزدیک به 100 شرکت بزرگ نظیر اپل، گوگل، فیسبوک، مایکروسافت، اوبر، توییتر، اینتل، نت فلیکس و اسنپ موفق شد تا قانون منع ورود مسلمانان به آمریکا را برای مدتی لغو کند.

پس از جلسه پرسش و پاسخ، کوک در دانشگاه ماند و با دانشجویان به گفتگو مشغول شد.

The post appeared first on .

تیم کوک پس از دریافت مدرک افتخاری، بار دیگر سیاست های ترامپ را به چالش کشید