تسلا و تأمین کل برق مصرفی یک جزیره با پنل های خورشیدی

تسلا و تأمین کل برق مصرفی یک جزیره با پنل های خورشیدی

تسلا که به تازگی قرارداد خرید سولار سیتی را به ارزش 2.6 میلیارد دلار نهایی کرده، قصد دارد این موفقیت را جشن بگیرد، و چه چیزی بهتر از نمایش توان عملیاتی این پروژه؟

این کمپانی کل جزیره تائو در ساموای آمریکا را به انرژی خورشیدی مجهز نموده. پیش از این در جزیره مورد بحث از ژنراتورهای دیزل استفاده می شد، اما طی سال گذشته تسلا توانست شبکه ای از پنل های خورشیدی و باتری های مخصوص خود را در این منطقه نصب نماید. حال تقریباً کل انرژی مورد نیاز 600 نفر ساکن این بخش از طریق خورشید تأمین می شود.

این پروژه که با هدف نمایش قدرت و مزایای تصاحب سولار سیتی به اجرا درآمده، از 5328 پنل خورشیدی و 60 باتری پاورپک تسلا تشکیل شده، اما به هر حال باید اذعان کرد خرید این کمپانی از نظر اقتصادی کاملاً پرخطر است، زیرا سولار سیتی در حال حاضر میلیاردها دلار بدهی داشته و با سوددهی فاصله زیادی دارد.

با این وجود، ایلان ماسک در دفاع از اقدام خود عنوان داشت خرید اخیر، گامی ضروری و مهم برای طرح اصلی آنها یعنی تولید و ذخیره سازی انرژی پاک به شمار می رود.

اجرای پروژه مورد بحث در جزیره تائو نیز با اهداف فوق کاملاً هماهنگ است و سالانه 109500 گالن در مصرف گازوئیل به علاوه هزینه انتقال سوخت به این منطقه صرفه جویی می کند.

گفتنیست شبکه مورد بحث قادر است تا سه روز بدون دریافت نور خورشید و در نهایت ظرفیت کار کند، ضمن اینکه شارژ کامل آن به حداکثر 7 ساعت زمان نیاز خواهد داشت. کسب و کار های محلی و نهادهای اجرایی همچون بیمارستان، پلیس و آتش نشانی نیز از انرژی خورشیدی بهره می گیرند.

The post appeared first on .

تسلا و تأمین کل برق مصرفی یک جزیره با پنل های خورشیدی