ب ام و با همکاری جان دیر وارد دنیای ماشین آلات راهسازی شد

ب ام و با همکاری جان دیر وارد دنیای ماشین آلات راهسازی شد

هفته پیش ب ام و اعلام کرد که همکاری Designworks – یکی از زیر مجموعه های این شرکت – با کمپانی John Deere منجر به کسب جوایز متعددی شده است. حال این دو کمپانی در همکاری دیگری برداشت خود از بیل مکانیکی های آینده را به نمایش گذاشته اند.

این پروژه که فرایندهای طراحی و توسعه آن زیر نظر ب ام و انجام شده، قصد دارد تکنولوژی های جدید را به ماشین آلات ساختمانی و راهسازی بیاورد. نتیجه پروژه مورد نظر تولد یک بیل مکانیکی کانسپت با پیشرانه ای هیبریدی است که قدرت، بازدهی و وزن اندک را با کارایی در هم آمیخته است.

پیشرانه جدید این بیل مکانیکی کانسپت به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعی کمتر باعث شده که مرکز ثقل آن تا حد زیادی پایین تر بیاید؛ این کاهش ارتفاع، پایداری و دید روبرو را نیز به میزان چشمگیری افزایش داده است. برای عملکردی بهتر، این بیل مکانیکی مدرن به هوش مصنوعی و قابلیت های ارتباطی متعددی مجهز شده است. بهره گیری از فناوری واقعیت مجازی نیز این امکان را فراهم می کند که عملیات خاک برداری با دقت بیشتری انجام شده یا بتوان به آموزش کارورزان در شرایط شبیه سازی شده پرداخت.

دوگ میر (Doug Meyer) مدیر بین المللی بخش مهندسی محصولات کمپانی جان دیر درباره این همکاری گفته: “ما می خواستیم برای استفاده از شیوه های نوین خودمان را به چالش بکشیم. به همین دلیل با مشتریان بیل مکانیکی خود روابط نزدیکی داشتیم و سعی کردیم نقطه نظرات آنها را در ساخت یک محصول بهتر به کار بگیریم.”

آقای میر اضافه کرده که آنها تحقیقات کیفی زیادی را در دستور کار قرار داده اند تا راهکارهای ارایه شده از لحاظ عملکرد، راندمان و قوانین محیط زیستی کاملا با نیازهای مشتریان و صنایع مختلف همخوانی داشته باشد. این پروژه در نمایشگاه صنایع ساخت و ساز CONEXPO-CON/AGG که که این روزها در لاس وگاس در حال برگزاریست، به نمایش گذاشته شده است.

شایان ذکر است که جان دیر بیشتر با ماشین آلات کشاورزی سبز رنگ خود – مثل کمباین و تراکتور – در ایران معروف بوده و ساخته های آن در مزارع شمال غرب کشور نقش پر رنگی در کاشت و برداشت محصولات زراعی ایفا کرده اند.

The post appeared first on .

ب ام و با همکاری جان دیر وارد دنیای ماشین آلات راهسازی شد