اپل در خفا برای سلطه بر بازار واقعیت افزوده تجاری آماده می شود

اپل در خفا برای سلطه بر بازار واقعیت افزوده تجاری آماده می شود

همانطور که قبلا در خبرها خواندید تیم کوک مدیرعامل اپل به شدت به مقوله واقعیت افزوده علاقمند است و در همین راستا حتی اعلام داشته که شرکت متبوعش قصد دارد سرمایه هنگفتی را در این زمینه صرف نماید.

حالا براساس گزارشی که بلومبرگ منتشر کرده «صدها مهندس این شرکت آماده می شوند» تا واقعیت افزوده را به محصولات اپل بیاورند و این جمعیت نیروهای متخصص نیز طی سالیان دراز از اقصی نقاط دنیا به کالیفرنیا و مشخصا این شرکت آمده اند.

شرکت کالیفرنیایی آنطور که بلومبرگ گزارش داده مهندسان سابق آکیلس و مایکروسافت را به استخدام خود درآورده و «نابغه های افکت های دیجیتالی» هالیوود را به مقر خود کشانده است و مایک راکول از مدیران سابق آزمایشگاه های دالبی را هم به سرپرستی و ریاست این واحد گمارده است.

البته تلاش های اپل برای تحقق این ایده محدود به این فعالیت ها نمی شوند و شرکت مذکور از سال ها قبل فرایند خرید استارتاپ ها و شرکت های کوچک و بزرگ را آغاز نموده است.

اپل تلاش دارد پشتیبانی از واقعیت افزوده را به آیفون های تولیدی اش بیاورد

اما در خصوص اینکه استخدام های گسترده شرکت کالیفرنیایی و خرید استارتاپ هایی که به آنها اشاره کردیم از چه جهت است هم باید بگوییم که پیشتر شایعه ساخت نوعی عینک هوشمند واقعیت افزوده توسط آن منتشر شده بود و در کنار این موضوع گفته می شود که اپل تلاش دارد به گونه ای واقعیت افزوده را به آیفون های تولیدی اش بیاورد.

ممکن است در باب عملیاتی بودن چنین ایده ای ابهاماتی مطرح گردد که با در نظر داشتن پرژه تانگو (که گوگل دنبالش می کند) و البته انتشار دموهایی از قابلیت های جدید برای آیفون از جمله اسکن سه بعدی، تغییر فوکوس تصاویر بعد از عکاسی و قرار دادن آبجکت های مجازی در فضاهای واقعی می توان اینطور در نظر گرفت که تا ورود واقعیت افزوده به آیفون زمان زیادی باقی نمانده است.

The post appeared first on .

اپل در خفا برای سلطه بر بازار واقعیت افزوده تجاری آماده می شود