استاندارد UHS-III برای کارت حافظه SD معرفی شد؛ حداکثر سرعت 624 مگابایت بر ثانیه

استاندارد UHS-III برای کارت حافظه SD معرفی شد؛ حداکثر سرعت 624 مگابایت بر ثانیه

با افزایش روزافزون کیفیت و نرخ تبادل داده در حوزه تصویربرداری دیجیتال، نیاز به سرعت بالاتر حافظه های ذخیره سازی نیز بیش از پیش احساس می شود.  که سونی از سریع ترین کارت حافظه SD جهان تحت استاندارد UHS-II رونمایی کرد که خواندن و نوشتن اطلاعات با سرعت 300 مگابایت بر ثانیه را ممکن می سازد.

حال «اتحادیه اس دی» (SDA) که مرجع استانداردسازی در حوزه کارت های حافظه به شمار می رود، راه را برای جولان کمپانی ها باز کرد و استاندارد UHS-III را با حداکثر نرخ انتقال داده 624 مگابایت بر ثانیه معرفی نمود. نسل قبلی این استاندارد یعنی UHS-II حداکثر سرعت 312 مگابایت بر ثانیه را پشتیبانی می کند.

اگرچه کارت های حافظه SD حضوری پر سابقه در بازار دارند، اما استاندارد رابط گذرگاه UHS نسبتاً جدید محسوب می شود. لزوم تدوین این استانداردها با معرفی کارت های SDXC و SDHC پر ظرفیت در بازار احساس شد و در سال 2010، UHS-I با حداکثر سرعت 104 مگابایت بر ثانیه معرفی شد.

پس از مدتی و به خاطر نیاز به سرعت بالاتر، UHS-II حداکثر سرعت 312 مگابایت بر ثانیه را تعیین کرد و اکنون با توجه به دستیابی شرکت های مختلف به این سرعت، اتحادیه مرجع تصمیم گرفت تا مرحله بعدی را مشخص سازد.

گفتنیست در UHS-II یک ردیف پین ارتباطی دیگر به کارت حافظه اضافه شد، اما UHS-III نیز از همین آرایش و تعداد پین استفاده می کند و بنابراین در عمل، نیازی به تغییر شکل و طراحی مجدد کارت های حافظه نیست. همچنین سازگاری با نسل های قبلی به طور کامل در این محصولات پیاده سازی خواهد شد.

لازم به ذکر است رابط UHS صرفاً به کارت های حافظه SDXC و SDHC تعلق دارد و روی محصولات قدیمی قابل پیاده سازی نیست. استاندارد UHS-III همچون گذشته برای کارت های SD در ابعاد کامل یا مدل های microSDHC یا microSDXC نیز معتبر خواهد بود.

The post appeared first on .

استاندارد UHS-III برای کارت حافظه SD معرفی شد؛ حداکثر سرعت 624 مگابایت بر ثانیه