آیا گوگل قصد یک خانه تکانی اساسی در پلی استور را دارد؟

آیا گوگل قصد یک خانه تکانی اساسی در پلی استور را دارد؟

بر اساس گزارش تازه ای که همین دیروز منتظر شد، به نظر می رسد شرکت گوگل قصد دارد تعداد قابل توجهی از اپلکیشن ها را از فروشگاه پلی استور حذف نماید. برخی از توسعه دهندگان به تازگی ایمیلی را دریافت کرده اند مبنی بر این که اپلیکیشن های آنها «سیاست های بهره گیری از اطلاعات کاربران» این فروشگاه را نقض کرده اند.

ظاهراً هر بار که یک اپلیکیشن درخواست اجازه دسترسی به اطلاعات حساس و شخصی موبایل کاربر را مطرح می سازد، توسعه دهنده می بایست لینک «سیاست امنیتی معتبر» خود را در اختیار کاربر قرار دهد.

این توسعه دهندگان موظف شده اند که حداکثر تا ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) لینک دسترسی به این سیاست امنیتی معتبر را درون اپلبکیشن و همچنین صفحه اختصاصی آن در فروشگاه گوگل پلی تعبیه نمایند، و یا این که نرم افزار خود را طوری تغییر دهند که نیازی به دسترسی به بخش های حساسی چون دوربین، میکروفن، فهرست تماس ها، حساب های کاربری و حافظه داخلی را نداشته باشد. علاوه بر این ها، سطح دریافت اطلاعات از سمت کاربران نیز باید کاهش یابد.

کسانی که در مدت تعیین شده این دستور العمل را اجرایی نکنند با محدودیت هایی در نمایش اپلیکیشن خود مواجه خواهند شد و در مرحله بعد اپ آنها از فروشگاه پلی استور حذف می شود.

برخی از توسعه دهندگان از این اقدام استقبال کرده اند، چرا که باور دارند این عمل سبب حذف برخی از اپلیکیشن های به درد نخور و از رده خارج خواهد شد، چرا که عملاً بسیاری از توسعه دهندگان اپ خود را رها کرده اند و بنابراین اجازه خواهند داد که گوگل آنها را حذف نماید.

تا پایان سال ۲۰۱۶ حدود ۲.۶ میلیون اپلیکیشن در پلی استور گوگل وجود داشت. حال باید دید با اقدام جدید غول جستجوی دنیا چه تعداد از این اپ ها از فروشگاه این شرکت حذف خواهند شد.

The post appeared first on .

آیا گوگل قصد یک خانه تکانی اساسی در پلی استور را دارد؟