آنگلا مرکل از تاثیر اخبار کذب بر انتخابات آتی آلمان نگران است

آنگلا مرکل از تاثیر اخبار کذب بر انتخابات آتی آلمان نگران است

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان به تازگی از تاثیر انتشار اخبار کذب و بات ها روی انتخابات ملی سال آتی میلادی این کشور ابراز نگرانی کرده است. مرکل که چندی پیش اعلام کرد برای چهارمین بار، نامزد صدارت اعظمی آلمان خواهد شد، طی سخنرانی خود در پارلمان گفته اخبار کذب و بات ها، رسانه های آنلاین را «فلج» کرده اند و افزوده که قانون گذاران باید «با این پدیده مقابله کرده و در صورت نیاز، آن را مهار کنند».

مرکل می گوید همه چیز نسبت به 25 سال پیش تغییر کرده و محیط رسانه ای، دیگر مثل سابق با افکار عمومی برخورد نمی کند. صدر اعظم آلمان شرح می دهد که امروزه سایت های تقلبی، بات ها، ترول ها و در مجموع هر چیز دیگری که به صورت خودکار تولید شده و با الگوریتم های خاصی عمل می کنند، افزایش یافته اند و زمان مقابله با آنها فرا رسیده است.

به عقیده بسیاری، پیروز دونالد ترامپ در انتخابات اخیر ایالات متحده، ناشی از نشر اخبار کاذب در شبکه های اجتماعی و رسانه های آنلاین بوده و به زعم منتقدان، کمپانی هایی چون توییتر و فیسبوک باید با جدیت بیشتری به مقابله با اخبار کذب در پلتفرم های خود می پرداختند.

گوگل و فیسبوک طی ماه جاری میلادی اعلام کردند که سایت های تقلبی را از شبکه تبلیغات خود حذف می کنند و مارک زاکربرگ نیز می گوید شبکه اجتماعی وی، در حال برداشتن گام هایی برای مقابله با مقالات و اخبار کذب است.

در حال حاضر انتظار می رود که حزب میانه رو راست آلمان (یا حزب دموکرات مسیحی) به رهبری آنگلا مرکل، برنده دور بعدی انتخابات این کشور باشد؛ هرچند که حزب محافظه کار «آلترناتیو برای آلمان» هم با صحبت درباره باز کردن درها به روی مهاجران، توجه ها را به خود جلب کرده است.

The post appeared first on .

آنگلا مرکل از تاثیر اخبار کذب بر انتخابات آتی آلمان نگران است